دیگ بخار

bokhar  200012

دیگ بخار :

بویلر بخار (steam boiler) یا همان دیگ بخار (از انواع بویلر)، یک مخزن تحت فشار می باشد که در آن آب تحت فشار گرم شده و به بخار تبدیل می شود. بخار به دلیل میزان گرمای نهان تبخیری که آب دریافت می کند تا بخار تبدیل شود، توان حمل میزان انرژی بالاتری را نسبت به آب دارد.

دیگ های بخار ایران بویلر  بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۴۲۳۱ و مطابق با استاندارد BS-2790  و BS – EN12953  طراحی و ساخته می شوند .

 *ظرفیت تولید بخار :          از  250   الی  000/20 کیلوگرم بر ساعت

 *فشار کاری دستگاه:          از  2  بار   الی    25 بار

 *نوع سوخت مصرفی:         گازوئیل  ، مازوت  ،  گاز.

 

دیگ بخار افقی  ایران بویلر  به صورت سه پاس و در دو مدل عقب خشک و عقب خیس طراحی و تولید می شوند .

پاس اول را کوره  ،  پاس دوم و سوم را لوله های عبور حرارت تشکیل می دهند .

کوره اصلی در این طرح خارج از مرکز بوده و روی محور Y  در پائین دیگ قرار دارد .

در مدل عقب خیس انتهای کوره ، محفظه یا کوره فرعی قرار دارد که پشت آن را آب فرا گرفته و در ایجاد توربولاسیون نقش موثری داشته و علاوه بر کاهش حرارت ، از هزینه ها و تعمیرات جلوگیری می کند .

* درجه حرارت بخار خروجی از دیگ بخار به فشار کاری دیگ مرتبط است .  مثلا   دمای خروجی بخار در فشار کار ۱۰ بار ، ۱۸۴ درجه سانتی گراد می باشد .

* دیگ های بخار ایران بویلر دارای ظرفیت های متنوعی بوده که بر حسب میزان ظرفیت خروجی و یا نیاز مشتری در مدلهای مختلف عمودی و افقی ( عقب خشکdry back  – عقب خیسwet back  ) ساخته می شوند .

و اما مزیت مدل عقب خیس ( Wet back  ) :

استفاده از wet back Reverse chamber  ( Wrapper)   در انتهای کوره اصلی مزایا و محاسن ذیل را بهمراه دارد :

بخاطر اصابت نوک شعله به صفحه ای که بین آب و شعله قرار دارد موجب ایجاد توربالیسیون شده و این باعث راندمان و کارایی بیشتر دیگ می شود ، مصرف سوخت را کاهش داده ، انبساط طولی کوره را دفع و حذف می کند ، نیاز به مواد نسوز و آجر چینی در انتهای دیگ را از بین برده ، از تعمیرات طولانی و گرانقیمت نیز جلوگیری می کند و با توجه به اینکه سطح حرارتی اتاق احتراق بسیار بیشتر می شود ، در نتیجه سطح انتقال حرارتی تشعشعی را افزایش می دهد .

کلیه مدلهای یاد شده قبل از ساخت و پس از انجام محاسبات لازم ، توسط نرم افزارهای طراحی مکانیکی ، طراحی شده و به تایید مرجع معتبر بازرسی و آزمایشگاه همکار موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می رسد .

کلیه مراحل ساخت و آزمون های سرد و گرم دستگاه ها در حضور کارشناسان مربوطه و بازرس مرجع معتبر بازرسی استاندارد انجام می پذیرد تا از حصول کیفیت لازم برای هر محصول اطمینان حاصل شود .

 * ورق مصرفی مورد استفاده در پوسته ( shell  ) ، کوره اصلی ( furnace ) و شبکه ( tube plates  ) از نوع ورق مقاوم آتشخوار طبق استاندارد ST35.8 میباشد که از استحکام کششی بالایی برخوردار هستند .

 * بدنه بویلر توسط دو لایه پشم سرامیک به ضخامت " 3 و تحمل دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد عایق کاری شده و سپس روی آن کاوری از جنس استنلس استیل پوشش داده می شود .