راهنمای نصب و نگهداری دیگ آبگرم

راهنمای نصب و نگهداری دیگ آبگرم

لوگووو_01

راهنمای نصب و نگهداری دیگ آبگرم

                                                                آذر بخار پارسیان ( ایران بویلر ) :

             تولید کننده دیگ بخار ، دیگ آبداغ ، دیگ روغن داغ ، دیگ آبگرم فولادی ، دیگ سونا ، سختی گیر ، فیلتر شنی  و                           کربنی ، منبع کوئل دار ، مبدل حرارتی  و سایر تجهیزات صنایع حرارتی با پلاک و گواهینامه کنترل کیفی استاندارد

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۱-۲    بویلر :

بویلر ساخته شده توسط شرکت آذر بخار پارسیان  ( ایران بویلر ) در کلیه مراحل تولید تحت نظارت بازرسان شرکت بازرسی ناظرکاران  ( به نمایندگی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران )دبوده است و دارای شناسنامه از نوع ورق و لوله های مورد استفاده می باشد . از جوش پوسته و کوره و راپر و کوره و صفحه لوله ها تست آلتراسونیک به عمل میاید و در صورت درخواست از جوشهای پوسته کوره و راپر رادیوگرافی نیز بعمل می آید .

فشار طراحی %۱۰ بالاتر از فشار کار می باشد و طبق استاندارد فشار تست هیدرواستاتیک ۵/۱ برابر فشار طراحی میباشد:

به طور مثال : اگر فشار کارکرد دیگ آبداغ ۱۰ اتمسفر باشد فشار طراحی ۱۱ اتمسفر و فشار تست سرد ( تست هیدرواستاتیک ) ۱۶٫۵ اتمسفر خواهد شد که بنابر نظر بازرس استاندارد در مدت زمان کافی این تست انجام میگیرد. نوع ورق A 516 gr 70 یا ۱۷ mn4 میباشد ( در کوره همواره ۱۷ mn4 مورد استفاده قرار می گیرد ) .

نوع لوله ها عموما St35.8 یا A106 g B میباشد .

 

۲ 1   تیپهای مختلف بویلر های آبگرم و آبداغ  فایر تیوب ایران بویلر ( آذر بخار پارسیان ) :

۱ – نوع شعله برگشتی reverse fire    ( دو پاس ) .

۲ – نوع سه پاس عقب خشک      Dry Back   – 3 pass  

۳ – نوع سه پاس عقب مرطوب       3 pass – Wet Back reverse chamber  

 

۳ 1   انواع بویلر آب گرم و آب داغ  فولادی  تولیدی ایران بویلر :

انواع دیگهای آب گرم  و آب داغ فولادی  ساخت ایران بویلر بشرح ذیل میباشد مگر در شرایطی که خریدار سفارش خاصی داشته باشد :

۱ – دیگهای آبگرم ۸۰٫۰۰۰ kcal / h   الی ۲٫۸۰۰٫۰۰۰ kcal / h   با فشار کاری max : 6 bar   بصورت دو پاس و سه پاس

۲ – دیگهای آبگرم و آبداغ ۱۰۰٫۰۰۰ kcal / h  الی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ kcal / h  با فشار کاری max : 10 bar  بصورت سه پاس و عقب خشک .

۳ – دیگهای آب داغ  500.000 kcal / h  الی ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ kcal / h  با فشار کاری max : 20 bar  به صورت سه پاس و عقب مرطوب

۴ – دیگهای آبداغ بالاتر از  10.000.000 kcal / h  بصورت دو کوره ای سه پاس و عقب مرطوب ساخته می شوند .

 

کلیه بویلرهای ساخت ایران بویلر دارای قابلیت تغییر سوخت و استفاده از مشعلهای ترکیبی میباشند بدون اینکه آسیبی به بدنه و قطعات داخلی دیگ وارد کنید .

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                       کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

قطعات بویلر    ( فایر تیوب ) :

بویلر فایر تیوپ محفظه ای می باشد که از دوسر آن توسط صفحات تخت که به وسیله لوله معروف می باشند بسته شده است درون این استوانه که پوسته نامیده می شود تقریبا پر از آب و دو صفحه لوله دارای کوره و تعداد زیاد لوله می باشند .

اعضای مهم یک بویلر ایستاده ( فایر تیوپ ) عبارتند از :

۱ – پوسته                                                   2 – کوره

۳ – صفحه لوله                                              4 – لوله های دود

۵ – محفظه دود بالا                                        6 – پایه

۷ – عایق جهت جلوگیری از اتلاف حرارتی

۱ پوسته :

پوسته همان محفظه اصلی بویلر می باشد و معمولا از ورق های A516 g 70  یا ۱۷ mn  ساخته میشود و به شکل استوانه میباشد .

۲ صفحه لوله ( تیوب شیت ) :

کوره و لوله های دود بر روی این صفحه قرار دارند و به علت وجود سوراخهای زیاد ضخامت آن نسبت به پوسته زیاد بوده و معمولا در زمان انجام عملیات مختلف برروی آن کمال دقت می شود تا انحنا پیدا نکند دو سر کوره به دو صفحه لوله جوش میشود اما لوله ها را میتوان هم جوش داد و هم با والس کاری به صفحه لوله متصل کرد .

۳ کوره :

کوره به عنوان اولین پاس تبادل حرارت زیادی قرار دارد و به همین دلیل حتما با ورق های ۱۷mn4  و با ضخامت های مناسب طبق استاندارد ساخته میشود تا تبادل حرارتی مناسب را امکان پذیر سازد .

۴ لوله عبور دود :

این لوله ها از دو نوع هستند : لوله های معمولی و لوله های مقاوم .

جنس و متریال هر دو این لوله ها ، آتشخوار با استاندارد های ASTM A 106 GB  میباشد .

عایق بندی :

بعلت دمای بالا از سطوح خارجی بویلر حرارت دفع می گردد که باعث افت راندمان و اتلاف بیهوده حرارت و مصرف سوخت بیشتر میشود جهت جلوگیری از این اتلاف بویلر ها را عایق بندی می کنند معمولا به سه روش این عایق بندی انجام میگیرد که به ترتیب عبارتند از :

۱ – توسط فوم که بین جداره بیرون و روکش اصلی فوم تزریق می کنند این روش بسیار خوب است ولی گران تمام میشود .

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                        کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۲ – توسط پشم سنگ که میتواند یک یا دو لایه و یا بیشتر باشد هدایت حرارتی پشم سنگ بسیار ناچیز میباشد و حدود ۷ % وات بر متر بر درجه سانتی گراد میباشد .

۳ – توسط پشم شیشه و آزبست که بعلت مضر بودن این دو عایق در تماس با انسان شرکت آذر بخار پارسیان از این

عایق استفاده نمیکند ، در ضمن میزان عایق حرارتی بودن این دو ماده کمتر از پشم سنگ می باشد .

الکترود مورد استفاده :

الکترود های مورد استفاده در بویلر معمولا به دو نوع تقسیم میشود :

۱ – الکترود جوشکاری قسمتهای تحت فشار .

۲ – الکترود جوشکاری قسمتهای بدون فشار .

۱ – الکترود مورد استفاده در قسمتهای تحت فشار در پاس ریشه از الکترود نفوذی E 6010  و یا جوشکاری mig  توسط گاز محافظ CO2  و جهت پاسهای پر کن بعدی از الکترود E 7018  استفاده میشود . در مواردی که استاندارد اشاره کرده جوش از پشت ( back weld )  ) هم انجام میشود. لازم به یادآوریست که الکترودهای E 7018  این شرکت از بهترین مارکها بوده و قبل از استفاده توسط هیتر ( گرمکن ) تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد خشک میشود .

۲ – الکترود مورد استفاده در قسمتهای بدون فشار الکترود معمولی E 6013  میباشد که در جوشکاری پایه ها و درها از آن استفاده میشود .

** به غیر از قطعات داخلی دستگاههای دیگری نیز جهت بویلر مورد نیاز میباشد که عبارتند از :

۱ – مشعل                                                   2 – شیر اطمینان

۳ – شیرآلات ورودی و خروجی تخلیه                 4 – آگوستات

        1 مشعل :

مشعل دستگاهی است که مقدار متناسبی از سوخت و هوا را با هم ترکیب نموده و شعله در نتیجه حرارت بوجود می اورد و قطعه اصلی یک بویلر میباشد و دارای قطعات ذیل می باشد :

۱ – الکترو موتور            2 – فن ( بادزن و یا پروانه )               3 – پمپ سوخت

۴ – محفظه فن             5 – شیر برقی                                6 – کلکتور تقسیم سوخت سر نازلها

۷ – نازل                      8 – فتوسل                                   9 – تقسیم کننده شعله

       2 شیر اطمینان ( سوپاپ ) :

شیر اطمینان یکی از مهمترین قطعات یک بویلر میباشد و تقریبا نوعی شیر می باشد که دارای فنر یا محدود کننده های وزنی است در صورتی که فشار داخل بویلر بالاتر از حد معمول رفت دریچه باز میشود و آب را تخلیه میکند .

سوپاپ اطمینان موقعی بکار میاید که همه کنترل کننده ها نظیر آگوستات ، پرشر سوئیچ و غیره از مدار خارج شده اند ولی مشعل بویلر هنوز کار میکند بنابراین ملاحظه میشود که وظیفه بسیار حساسی دارد و همیشه باید از سلامت آن آگاه بود .

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

** کاربر ( اپراتور ) دیگ موظف است هر هفته دو بار دسته سوپاپ را فشار دهد تا از عملکرد صحیح آن آگاه شود .

        3 شیر آلات :

۲ – 3 – شیر ورودی و خروجی :

این شیر بصورت کشویی فلنجی بوده و بر روی فلنج رفت و برگشت نصب میشود .

۳ 3 شیر تخلیه :

این شیر به نوعی میباشد که اگر دستگیره آنرا یکبار بکشید شیر مسیر بویلر را باز نموده و تخلیه میکند .

بعلت اینکه این شیر همیشه در محدوده ای که لجنها و رسوبات از آن عبور میکند واقع گشته آب بندی آن مشکل می باشد هر بار که رسوبی در مسیر گیر کند دریچه آن بسته نشده و نشتی بوجود میاید در این زمان چند بار دستگیره را باز و بسته نمائید مسیر تمییز شده و نشتی از بین میرود . در این شیر هم قسمت های چرخنده و لغزنده پیچ ها را گریس کاری نمائید .

هر ۶ ماه یا یکسال ( بسته به خوب یا بد بودن آب داخل دیگ ) قطعات آن را باز کنید و قطعات را تمیز و گریس کاری کرده و ببندید و در صورتی که نیاز به تعویض تفلون داشت آن را عوض نمایید .

۲ آگوستات :

برای تنظیم دمای خروجی از بویلر استفاده میشود .

برای اطمینان و ایمینی بهتر از دو اگستات استفاده شود و اگوستات دوم ( ایمینی ) حدود ۱۰ درجه سانتی گراد از اگوستات در حال کار بالاتر باشد . ( حداکثر دمای مجاز در دیگ آبگرم ۹۰ درجه سانتیگراد میباشد )

** کاربر ( اپراتور ) دیگ موظف است هفته ای یکبار از عملکرد صحیح آن آگاه شود .

سختی گیر :

سختی گیر دستگاهی است که سختی آب که شامل مولکولهای کربنات کلسیم و کربنات منیزیم که عمده عامل تشکیل رسوب در بویلر ها است را گرفته و به جای آن سدیم را وارد آب نموده که این عنصر در داخل بویلر تشکیل رسوب نمیدهد . این وظیفه به عهده رزین کاتیونی است .

بعد از مدتیکه رزینها مولکولهای کربنات کلسیم و منیزیم را جذب نمود تاثیر تصفیه آب کم میگردد در آن موقع توسط آب نمک غلیظ رزینها را احیا می نمایند .

دستگاه سختی گیر شامل سه لایه سیلیس با دانه بندی مختلف و یک تا یه عمده رزین میباشد و آب توسط افشانک از پایین وارد ئ از بالای سختی به شیر چند راهه سولووالو وارد و به منبع کندانس ریخته میشود معمولا فشار آب ورودی به سختی گیر ۱ الی ۵/۱ اتمسفر باید باشد .

طریقه انتخاب سختی گیر :

ابتدا باید مقدار املاح آب مورد استفاده را توسط مراکز ذیصلاح رسمی دریافت کرد . ( سازمان آب هر منطقه از آب مورد استفاده شما اطلاعات کافی دارد ) .

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                             کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

در صورت استفاده از آب چاه سیستم حتما باید قبل از سختی گیر به فیلتر شنی و سیلکون مجهز شود .

کار سیلکون گرفتن دانه های درشت شن موجود در آب و فیلتر شنی مواد معلق ریز در آب را می گیرد .

بعد از مراحل فوق به تصفیه شیمیایی میرسیم :

اگر نمونه آب گرفته شده از سازمان آب هر منطقه باشد . قبلا تصفیه فیزیکی انجام گرفته است و سختی آب مورد نظر را سازمان فوق به شما اعلام میکند . که در آن صورت فقط تصفیه شیمیایی کافی میباشد . اگر از آب چاه استفاده می کنید نمونه آب چاه را به آزمایشگاههای ذیربط ارسال نمایید.

آزمایشگاه املاح محلول در آب را به ppm  به شما اعلام خواهد کرد . اگر در فصل بهار و زمستان نمونه برداشت شده است جهت ظریب اطمینان ۱۰ % به مقدار ارائه شده سختی اضافه نمایید و اگر در فصل کم آبی مانند تابستان ئایل پاییز نمونه برداشت کرده اید همان مقدار را در محاسبات خود استفاده کنید .

شستشوی رزین : ( احیا کردن ) :

رزینهای سختی گیر بعد از مدتی خاصیت سختی گیری خود را از دست می دهند یعنی آنقدر کربنات کلسیم و منیزیم می گیرند و بجای آن سدیم به آب اضافه می کند که اشباع میگیرد و خاصیت تصفیه خود را از دست میدهند جهت احیای رزین ها شیر ورودی آب را از طریق سلووالو بسته و در حالت احیا ( regen  ) قرار می دهند و شیر تخلیه سختیگیر را باز می کنند در این حالت بر اثر خلا به وجود آمده در درون سختی گیر آب نمک اشباع شده که قبلا در مخزن تهیه شده است وارد سختی گیر می شود . وقتی به اندازه کافی آب نمک وارد سختی گیر شد ( معمولا به اندازه خود مخزن آب نمک ) آب ورودی تازه را به سختیگیر تزریق می نمائیم و شیر تخلیه هنوز باز می باشد آنقدر این عمل را انجام می دهیم تا آب نمک تخلیه شده از پایین شیرین گردد.

سپس سختی آب را اندازه می گیریم اگر صفر نبود دوباره رزین ا با آب نمک احیا می نماییم .

خوردگی :  

در تاسیسات دیگ ها خیلی از مواقع دیده شده است که استفاده کننده به میزان رسوب آن قدر اهمیت میدهد که از خوردگی غافل میشود . بطور مثال : برای شستشوی رزین ها اهمیت فوق العاده ای قایل می شود . غافل از اینکه وقتی آب نمک غلیظ به سختیگیر تزریق می نماید بعد از احیاء رزینها سیستم را بطور کامل با آب نمی شویند این عمل باعث می شود که آب نمک رقیق شده وارد دیگ گردد و همانطور که می دانیم آب نمک شدیدا خوردگی میاورد یا دیده شده آنقدر مواد ضد رسوب به آب ورودی بویلر تزریق شده است که میزان قلیائی بودن آب پایین آمده است و حتی آب مقطر تزریق می کنند در هر صورت بسیار مهم می باشد که آب ورودی بویلر حتما حالت قلیایی داشته باشد تا خوردگی به وجود نیاید .

کاستن از خوردگی طرف آب به روشهای زیر می باشد :

۱ – آب ورودی عاری از اکسیژن باشد .

۲ – آب ورودی دارای ph 8 الی ۹٫۵ باشد .

۳ – آب نمک حاصل از شستشوی رزینهای سختی گیر به داخل دیگ وارد نشود .

۴ – آب مقطر به سیستم تزریق نکنید .

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                            کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

خوردگی طرف دود :

خوردگی طرف دود ناشی از دمای کم گازهای خروجی می باشد . در مواقع تعویض لوله ها ملاحظه شده است خوردگی سطوح طرف دود وقتی اتفاق می افتد که دمای گازهای خروجی به پایین تر از دمای شبنم رسیده و بخار آب موجود در گازها کندانس شده و باعث

خوردگی سطوح طرف دود گشته است این خوردگی با وجود مواد گوگردی ( دی اکسید سولفوروتری اکسیسولفور ) شتاب شدیدی میگیرند .

این مواد در جوار رطوبت بشکل اسید سولفریک عمل می کنند . این مواد خورنده از احتراق ناقص سوخت نیز بوجود می آیند . موقع روشن بودن مشعل باید دقت کنیم که رنگ شعله آبی نباشد زیرا رنگ آبی شعله نشان می دهد هوا اضافی بسیار زیاد می باشد در آن صورت دمای گازهای احتراق مشعل در انتهای خروجی پایین می آید و دمای نقطه شبنم اسید نیز کمتر می شود .

بطور مثال : اگر یک متر مکعب گاز خروجی ۰٫۰۰۲ درصد اسید سولفوریک و ۵ % رطوبت داشته باشد دمای نقطه شبنم اسید سولفوریک ۱۵۱ درجه سانتیگراد خواهد . در ضمن هر چقدر میزان گوگرد سوخت بالاتر رود دمای نقطه شبنم نیز بالاتر می رود که پتانسیل اصلی خورندگی می باشد .

کمترین خورندگی زمانی است که مقدار اسید حدودا ۰٫۰۰۰۵ درصد حجم گاز باشد ولی در هر صورت خورندگی هنوز هم وجود دارد . مسئله دیگری که مهم می باشد ( بلاخص در گرمکن های هوا ) پایین بودن دمای فلز میباشد با پایین آمدن دمای فلز ( کوره ، لوله ، شبکه لوله ها ) بویلر در مجاورت سولفوری که ناشی از احتراق میباشد خوردگی شدیدا افزایش میباشد . دمای فلز هیچوقت نباید کمتر از ۱۵۰ درجه بشود . ( قابل توجه استفاده کنندگانی که در فشار پایین کار می کنند ) محدودیت دمای سوخت با افزایش سولفور سوخت باید افزایش یابد .

کلکتور :

کلکتور ( سلکتور ) دستگاهی است که آبگرم تولیدی از دیگ را به هر تعداد انشعاب که مورد نیاز باشد تقسیم میکند . از عمده مزایای این دستگاه تنظیم میزان آبگرم هر واحد مصرف کننده و تقسیم مناسب آن بخصوص در زمانی انشعاب پیش بینی نشده و یا سیستم جدیدی را میخواهیم راه اندازی بکنیم از فلنجهای رزرو که قبلا برای کلکتور تعبیه شده استفاده میکنیم . در یک مجموعه بهتر است از دو تیپ کلکتور استفاده کنیم :    کلکتور فشار بالا       و کلکتور فشار پایین

احتراق :

احتراق یک تحول شیمیایی مابین اکسیژن هوا و سوخت که حاصل آن آزادشدن انرژی از سوخت میباشد عموما این انرژی آزادشده به شکل گازهای دما بالا نمود پیدا می کند .

سوختهای مسطح عبارتند : سوخت های هیدروکربنی که کربن به همراه هیدروژن به شکلی ترکیب یافته اند که با مقادیری از هوا در شرایط ویژه واکنش نشان می دهند حاصل این واحد مقداری CO2  و آب به همراه انرژی می باشد .

احتراق خوب به یک سوخت بستگی دارد به :

۱ – میزان متناسب سوخت با هوا ( نسبت هوا به سوخت )

۲ – میزان پاشش متناسب ترکیب هوا با سوخت ( شکل پاشش )

۳ – دمای محفظه احتراق

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                             کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

احتراق کامل :

همانطور که گفته شد در احتراق کامل مقداری CO2  و آب بوجود می آید همیشه جهت اطمینان از خوب سوختن مقدار هوای اضافی به سیستم تزریق می کنیم ( معمولا ۱۰ % ) این هوای اضافی باعث سوختن منوکسید کربن و گوگرد سوخت و … میشود .

میزان دقیق هوای مورد نیاز یک سوخت در تئوری را استوکیومتری می نامند . یعنی در احتراق استوکیومتریک مقدار هوای اضافی صفر می باشد . همانطور که گفته شد از ترکیب اکسیژن و سوخت انرژی آزاد می شود که به آن مقدار حرارت گفته می شود .

روش سوخت رسانی مشعل :

بر روی دیگهای ایران بویلر سه نوع سوخت مختلف ( بنا به سفارش مشتری ) بر روی بویلر ها نصب می گردند :

۱ – سوخت گازوئیل                           2 – مازوت و گازوئیل                              3 – گاز

۴ – گاز و گازوئیل                             5 – گاز و مازوت و گازوئیل

گازوئیل :

اکثر مشعل ها با این نوع سوخت کار می کنند که یکی از تمیز ترین سوختها می باشد .

مازوت :

لزجت زیادی دارد و باید آن را گرم کرد و سپس به مشعل تزریق نماید .

۱ – مخزن اصلی ذخیره مازوت با کوئل بخار یا آب داغ در حد ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتیگراد گرم شود .

۲ – مخزن ذخیره روزانه همیشه در دمای حدود ۱۳۰ – 80 درجه سانتیگراد پیش گرم شود .

۳ – مشعل دارای هیتر های برقی می باشد که از افت بالای مازوت در مسیر پمپ تا نازلها جلوگیری می کند .

عیب یابی مشعل و پیدا کردن نواقص مشعلها :

مشعل شروع بکار نمی کند :

۱ – رساننده اصلی سوخت و جریان را کنترل کنید .

۲ – سوئیچ تابلو و مشعل باید روشن بوده و فیوزهای آن سالم باشند .

۳ – پیوستگی مدار کنترل را بررسی نمایید .

۴ – دیگ بخار با فرمان گرفتن از ترموستات و پرشر سوئیچ و یا لول کنترل خاموش باشد .

۵ – چشم الکتریک ( فتوسل ) در معرض اشعه خورشید یا لامپهای روشنایی موتورخانه قرار گرفته باشد .

۶ – اتصالات ترمینالها قطع شده باشند .

۷ – سطح آب پایین است .

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                          کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

موتور روشن می شود ولی مشعل روشن نمی شود :

۱ – سوخت سود است .

۲ – ترموستات معیوب است .

۳ – شعله گاز تولید نمی شود .

۴ – الکترود ها کثیف است .

۵ – اتصالات شل شده است .

۶ – ترانسفورماتور جرقه معیوب است .

۷ – دمپر هوا در حالت باز گیر کرده است .

۸ – نسبت هوا و سوخت درست نیست .

۹ – فشار سوخت به اندازه کافی نیست و یا اصلا تولید نمی شود .

۱۰ – سوخت مخزن اصلی تمام شده است .

۱۱ – صافی سوخت کثیف است .

۱۲ – مسیر سوخت گرفته با گرفتگی کمی به وجود آمده است .

۱۳ – مسیر هوا مسدود است .

۱۴ – پمپ سوخت معیوب است .

۱۵ – شیر گاز بسته است .

۱۶ – فشار گاز کم است .

۱۷ – سوپاپهای گاز از آب بندی خارج شده است .

مشعل روشن نمی شود ولی هنگام قطع شدن جریان ترانس جرقه خاموش خواهد شد :

۱ – چشم الکتریکی کثیف است .

۲ – اتصالات شل هستند .

۳ – اتصالات چشم الکتریکی معکوس است .

۴ – کاپ مشعل کثیف است .

۵ – تنظیم سوخت و هوا درست نیست .

 

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

مشعل در ضمن کار خاموش می شود :

۱ – سوخت تمام شده است

۲ – صافی کثیف است .

۳ – آب با سوخت مخلوط شده است .

۴ – سوخت فوق العاده گرم یا سرد است .

۵ – اتصالات شل شده اند .

۶ – مسیر مکش هوا بسته شده است .

۷ – به حد تنظیم رسیدن دمای دیگ ( آگوستات )

مشعل دائما خاموش و روشن میشود :

۱ – بار دیگ نسبت به اندازه و ظرفیت دیگ کم است .

۲ – نشت لوله مسی باعث اختلال سوئیچها فشاری شده اند و باعث نامنظم شدن کار مشعل می گردد .

شعله مشعل با دود همراه است :

۱ – زیاد بودن سوخت

۲ – کمبود هوا

۳ – کمبود درجه حرارت

۴ – کثیف بودن لوله های دیگ

۵ – مسدود بودن نسبی دودکش

۶ – کمبود هوای موتور خانه

شعله در هنگام روشن شدن مشعل حالت دمشی زیاد دارد :

۱ – تاخیر در تولید شعله

۲ – عدم قرار گیری صحیح دمپر هوا

شعله کوتاه بوده و با جرقه همراه است :

۱ – هوا بسیار زیاد است .

۲ – کمبود سوخت و عدم رسانایی در قسمتهای مربوط

۳ – مخلوط با آب بودن سوخت

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                         کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

احتراق ضعیف است :

۱ – دریچه هوا بیش از حد باز است و دوده سیاه از دودکش بیرون می آید .

۲ – دریچه هوا بیش از حد باز است و یا کثیف شده است . با تنظیم دریچه یا تمیز کردن نازل مشکل حل می شود .

۳ – دود سفید می تواند به دلیل دمای بسیار پایین هوا خارج باشد زیرا آب همراه با محصولات احتراق می باشد و ربطی به تنظیم مشعل ندارد .

۴ – الکترودهای جرقه از تنظیم خارج شده و در مسیر پاشش نازل قرار گرفته اند و به همین علت ذرات گازوئیل سنگین شده اند .

۵ – نوک الکترودها بایستی نزدیک مسیر پاشش قرار گیرند نه در داخل آن .

۶ – نازل خراب شده است ( سوراخ نازل به مرور زمان به دلیل عبور سریع جریان با گازوئیل گشاد می شود . )

۷ – آب با گازوئیل مخلوط شده است و در نتیجه شعله حالت جهندگی و منقطع پیدا کرده است .

مصرف گازوئیل زیاد است :

۱ – دیگ کثیف است .

۲ – سیستم هوا گرفته است .

۳ – تلفات حرارتی ساختمان زیاد است و نیاز به عایق کاری دارد .

۴ – دیگ با کوره کوچک است .

۵ – مکش دودکش زیاد و یا کم است .

۶ – محفظه احتراق مناسب نیست .

۷ – سایز نازل درست نیست .

۸ – گازوئیل در مسیر لوله کشی نشت می کند .

۹ – ترمستات با آگوستات روی درجه بالا قرار گرفته است .

شعله صدا دارد :

۱ – مکش لازم روی محفظه احتراق یا دودکش وجود ندارد .

۲ – دودکش کثیف یا مسدود است یا قطران کوچک است .

۳ – سه راهی دمپر دودکش تنظیم نیست یا کاملا باز مانده است .

۴ – دیگ کثیف است .

۵ – اندازه نازل خیلی بزرگ است .

۶ – محفظه احتراق خیلی کوچک است .

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                          کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۷ – فشار گازوئیل خیلی کم یا خیلی زیاد است .

۸ – هوا و گازوئیل خوب مخلوط نشده است .

۹ – نازل خیلی جلو قرار گرفته است .

۱۰ – زاویه نازل صحیح نیست .

شعله پس می زند :

۱ – جرقه دیر زده می شود .

۲ – الکترود های جرقه تنظیم نیستند .

۳ – ترانس جرقه معیوب است .

۴ – ولتاژ برق هنگام روشن روشن افت پیدا می کند .

۵ – نوک الکترود ها دود زده است .

۶ – اتصال وایر به الکترود جرقه شل است .

۷ – گازوئیل خوب پودر نمی شود .

۸ – نازل کثیف ، شل و یا نسبت به شعله پخش کن خیلی عقب قرار گرفته است .

۹ – نازل چکه می کند .

۱۰ – مکش زیاد است .

۱۱ – سرعت هوا زیاد است .

مشعل دوده تولید می کند :

۱ – هوای احتراق کافی نیست سوخت و هوا بطور مناسب با هم مخلوط نمی شوند .

۲ – نازل فرسوده مسدود یا گشاده و یا اندازه زاویه آن غلط است .

۳ – فشار پمپ خیلی پایین است .

۴ – نازل نسبت به شعله پخش کن خیلی عقب قرار گرفته است .

۵ – دودکش کثیف و مسدود شده و یا قطر آن کم است .

۶ – کوپلینگ پمپ شکسته و یا گشاد کرده است .

پمپ گازوئیل فشار ندارد :

۱ – جهت گردش پمپ برعکس است .

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۲ – پمپ هوا گرفته است .

۳ – کوپلینگ پمپ گشاد شده است .

۴ – فیلتر پمپ کثیف است .

۵ – لوله مکش مسدود است و یا هوا میکشد .

۶ – پمپ خلا برای مکش گازوئیل را ایجاد نمی کند .

۷ – لوله تهویه منبع گازوئیل مسدود شده است .

فشار پمپ گازوئیل نوسان دارد :

۱ – چرخ دهنده های پمپ فرسوده شده اند .

۲ – منبع گازوئیل بیش از ۳ متر پایین تر از مشعل قرار دارد .

۳ – فیلتر گازوئیل کثیف شده است .

۴ – پمپ هوا دارد .

۵ – شیر یکطرفه معیوب است .

۶ – قطر لوله مکش خیلی کوچک است .

فشار پمپ گازوئیل کم است :

۱ – اندازه نازل بیش از ظرفیت پمپ است و یا نازل فرسوده است .

۲ – به علت خلا زیاد گازوئیل بخار می شود .

۳ – چرخ دنده های پمپ فرسوده شده اند .

۴ – مسیر دودکش مسدود است .

۵ – فیلتر گازوئیل کثیف است .

۶ – کاسه نمد شفت پمپ نشت می کند .

فشار پمپ گازوئیل زیاد است :

۱ – پیچ مسیر بای پس در سیستم تک لوله ای برداشته شده است .

۲ – در مسیر دو لوله ای مسیر برگشت مسدود شده است .

۳ – پیستون قسمت شیر تنظیم فشار پمپ گیر کرده است .

۴ – ویسکوزیته پمپ بالا است .

 

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

مطالبی کوتاه در اجرای موتورخانه :

۱ – در زمانیکه از سوختهای مایع نظیر گازوئیل و مازوت استفاده می کند مخزن اصلی سوخت بیرون از موتورخانه باشد .

۲ – یک عدد مخزن روزانه با حجم مناسب در داخل موتورخانه طوری نصب گردد که بر پمپ سوخت مشعل سوار باشد .

۳ – اگر فاصله منبع سوخت تا مشعل از ده متر بیشتر و یا سه زانویی بیشتر استفاده شده باشد سایز لوله سوخت حداقل به سایز

۲ – 1 اینچ باشد .

۴ – قبل از پمپ سوخت حتما از فیلتر استفاده کنید .

۵ – برگشت سوخت به مخزن روزانه باعث افزایش دمای مخزن سوخت می گردد ( بخصوص در سیستم های مازوت سوز ) که در بهتر کار کردن مشعل کمک می نماید .

۶ – همیشه دیگ ( بویلر ) را بر روی سطح صاف ( تراز ) قرار دهید .

۷ – بهتر است پایه های دیگ از کف موتورخانه در حد معقول بالاتر باشد .

۸ – همیشه مشعل بطرف درب موتورخانه باشد . ( جهت دریافت هوای بیشتر )

۹ – درب ورودی موتورخانه در قسمت پایین طوری اجرا شود که هوای مناسب موقع بسته بودن درب به داخل موتور خانه هدایت شود

۱۰ – دودکش دیگ ( بویلر ) هر چقدر مرتفع باشد بهتر است حداقل ارتفاع ۴ متر باشد .

۱۱ – در زمان اجرای دو دیگ بشکل موازی و کارکرد همزمان در خروجی لوله بعد از شیر خروجی در هر بویلر یک عدد شیر یکطرفه نصب شود .

۱۲ – همیشه از یک کلکتور با خروجی های متنوع استفاده کنید . وجود کلکتور با فلنج های رزرو اضافه موجب می شود در آینده اگر مصرف کننده ای اضافه شد برشکاری روی خطوط اصلی انجام نگیرد و در هزینه صرفه جویی می کند .

۱۳ – قبل از ورودی پمپ دیگ ( بویلر ) حتما از یک صافی استفاده کنید .

۱۴ – در زمان اولین استارت بعد از خاموشی طولانی حتما پمپ آب تغذیه دیگ ( بویلر ) را هواگیری نمائید .

۱۵ – همیشه ۱ تا ۲ اتمسفر فشار آب بر سختی گیر اعمال شود .

۱۶ – موتورخانه باید روشنایی و هواکشهای مناسب داشته باشد .

۱۷ – شستشوی رزین های سختی گیر بسیار مهم می باشد و جهت این کار از اپراتورهای ماهر استفاده شود .

۱۸ – اگر از دو فشار مختلف در مصرف استفاده می شود از دو تا کلکتور فشار پایین و بالا استفاده کنند .

۱۹ – حداقل فاصله دیگ ( بویلر ) از دیوار در طرفین ۵/۱ متر و حداقل ارتفاع دودکش ۴ متر باشد .

عملیاتی که در ساعات اولیه کارکرد دیگ ( بویلر ) باید انجام گیرد :

       الف – کلیات :

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                       کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۱ – با آب فشار قوی داخل بویلر را شستشو دهید این عملیات با باز کردن شیر تکضرب و یا هندهول زیر دیگ امکان پذیر می باشد در صورت نداشتن آب فشار قوی دریچه و یا شیر تکضرب را ببندید تا آب کمی پر شود دوباره تخلیه کنید . این عملیات موجب شستشوی داخل دیگ میگردد و از گیر کردن مواد زائد بین نشیمنگاههای شیرآلات جلوگیری می کند .

۲ – تمامی پیچها و مهره های موجود بین دربها و فلنجها را سفت کنید. ( به ترتیب این کار را انجام دهید و از یکباره سفت کردن یکی خودداری کنید )

۳ – جهت تصفیه آب دیگ ( بویلر ) سعی کنید از آب شرب سالم استفاده کنید ( آب چاه و یا رودخانه باید زیر نظر کارشناسان باشد )

۴ – آب تغذیه دیگ باید عاری از مواد زائد و سختی و گازها نظیر اکسیژن و گاز کربنیک باشد و حداکثر روغن موجود ۲ یا ۳ میلی گرم بر لیتر باشد .

۵ – آب داخل دیگ بخار :

آب داخل دیگ در روزهای اول کارکرد باید هر روز تست گردد . آب نباید دارای سختی باشد و میزان روغن حداکثر ۲ الی ۳ میلیگرم

بر لیتر و هدایت الکتریکی ۴۰۰ الی ۶۰۰ و ph نزدیک آب خنثی تقریبا ۸ تا ۹ باشد . ساختار دستگاههای تصفیه آب بستگی به نوع آب و مقدار مصرف آن دارد در اینگونه موارد به متخصص رجوع کنید .

۶ – سیستم نگهداری صحیح تصفیه آب بسیار مهم می باشد از فروشنده این دستگاهها راهنمایی کافی بگیرید.

۷ – با توجه به اینکه اگر میزان سختی آب ورودی به بویلر را خوب کنترل کنید هیچ وقت در داخل دیگ رسوب جمع نشده و خوردگی بوجود نمی آید .

۸ – هر شش ماه دربهای طرف دود را باز کنید و سطوح طرف دود را نیز بازدید کنید در صورت جمع شدن دوده آنرا تمیز کنید .

۹ – نوع سوخت خود را کنترل کنید و حتما از فیلتر قبل از ورودی به پمپ مشعل استفاده کنید .

۱۰ – نحوه اتصال به دودکش :

اگر فاصله میان خروجی دودکش دیگ تا دودکش اصلی ۵/۱ الی ۳ متر بود حتما لوله دودکش واسط خروجی دودکش دیگ با دودکش اصلی را ۲ برابر اندازه دودکش دیگ قرار دهید . مجرای گذر دود در صورت افقی بودن در حد فاصله دودکش اصلی و خروجی دود دیگ حتما شیب ملایمی به طرف بالا در مسیر دودکش اصلی برقرار کنید . اگر فاصله دودکش اصلی و دودکش دیگ از ۴ متر بیشتر شد حتما دودکش اصلی از یک هواکش میکانیکی استفاده کنید .

۱۱ – مدار برقی اتصالی به تابلو اصلی دیگ را طبق نظر کارشناس انجام دهید .

۱۲ – در صورت برعکس چرخیدن پروانه مشعل و پمپ در سیستم های سه فاز جای دو تا از فاز ها را عوض کنید .

۱۳ – اتصال فیلتر گازوئیل یا گاز را محکم کنید و در صورت استفاده از سوخت مایع لوله برگشت سوخت اضافه را متصل کنید .

۱۴ – پمپ مازوت و یا گازوئیل ( جهت دیگهایبا سوخت مایع ) قبل از استارت مشعل از پر بودن گازوئیل داخل پمپ و همینطور مسیر لوله کشی سوخت و احیانا وجود برگشت سوخت اضافه و نحوه اتصال خروجی پمپ سوخت به شیر برقی مشعل را کنترل نمایید.

عملیاتی که در مواقع خاموش بودن به مدت طولانی دیگ لازم می باشد انجام شود :

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                        کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

۱ – آب بویلر را تخلیه کنید .

۲ – شیر هواگیری و شیر خروجی را باز کنید .

۳ – شیر ورودی دیگ بسته باشد .

۴ – شیر سوخت را حتما ببندید .

۵ – کلید برق اصلی دیگ را در حالت خاموش قرار دهید .

۶ – چند بار دستگیره شیر اطمینان را بزنید .

۷ – شیر تخلیه را باز نگه دارید .

۸ – حتما کلیه دستگیره ها و فلکه ها و پکینگها و شفت های شیرآلات را گریس کاری نمائید .

۹ – درون پمپ گازوئیل مشعل پر از گازوئیل باشد بهتر است .

۱۰ – دور درب تابلو برق را با برچسب بچسبانید و یا طوری بسته باشد که گرد خاک به داخل آن نرود .

۱۱ – در سختیگیر آب به اندازه کافی باشد . ( رزینها بدون آب سریعا فاسد می شوند . )

مطالبی کوتاه در مورد لوله کشی خط آب دیگ ( بویلر ) :

۱ – اگر آب مصرفی دیگ از چاه می باشد بعد از چاه به فیلتر شنی و سیلکون مجهز شوند .

-فیلتر شنی دانه های ریز و سیلکون دانه های درشت آب چاه را می گیرد .

۲ – اگر سیستم از سازمان آب منطقه آب می گیرد احتیاج به موارد فوق نیست .

۳ – قبل از پمپ آب تغذیه دیگ حتما از یک عدد صافی استفاده کنید .

۴ – مهم ترین موضوع در لوله کشی های آب و بخار این است که از کمترین زانوی استفاده شود .

بطور مثال : یک عدد زانوی ۱ اینچ افتی معادل ۵ متر طول لوله ایجاد می کند .

۵ – اگر از دو عدد دیگ ( بویلر ) بطور موازی استفاده می کنید حتما بعد از شیر خروجی بخار دیگ از یک عدد شیر فلکه استفاده شود.

برنامه نویسی و نگهداری دیگ آبگرم و آبداغ :

روشهای تمیز کاری :

با باز کردن درب جعبه دودهای جلو و عقب دیگ می توان به تمام لوله ها دسترسی پیدا کرد از جلو دیگ با برس مخصوص داخل لوله ها را از رسوب و دود پاک کنید رسوب و دوده معمولا در پشت دیگ جمع می شود . دوده و رسوب مربوط به گذر دوم لوله ها در محفظه برگشت و دوده گذر سوم لوله ها در جعبه دود عقبی تجمع می یابد .

این رسوب های دوده ای را به سادگی می توان از بین برد . در بویلر های عقب خیس یا وت بک با برداشتن درب انتهای محفظه برگشت ، می توان به درون آن راه یافت و دوده یا رسوب آب و دوده ای را که در آن جمع شده اند ، بیرون آورد و کاملا پاک نمود .

شرکت آذربخار پارسیان                                                                                           کتابچه نصب و نگهداری دیگ آبگرم

هنگام نصب مجدد دربهای جلو و عقب از آببندی بودن آنها اطمینان حاصل نمایید و اگر به اتصالات صدمه ای رسیده ، آنها را تعمیر و تعویض نمایید .

خاموش کردن دیگ برای مدت کوتاه :

جهت خاموش نمودن دیگ برای مدتی معین و حداکثر تا یک شیفت کاری ، می توان به یکی از دو طریقه زیر عمل نمود :

با توجه به اینکه در این حالت ، کارکرد دیگ بدون حضور مسئول و ناظر انجام می گیرد ، اما لازم است این امر را با شرکت بیمه در میان بگذارید تا آنها روش شما را تایید نمایند ، در این حالت لازم است قبلا از عملکرد درست سیستم ها اطمینان کامل حاصل شده باشد .

خاموش کردن دیگ برای مدت طولانی :

جهت خاموش کردن دیگ ( بویلر ) برای مدت طولانی ، می توان به یکی از چند روش زیر عمل نمود :

خشک کردن دیگ :

وقتی دیگ را خاموش نموده اید لوله ها ، صفحه – لوله ( Tube Plates  ) ، کوره و تمامی سطوحی را که با حرارت و گاز احتراق تماس دارند ، باید از دوده های حاصل از سوخت ، تمیز نمود و بعد از تخلیه کرده و دریچه های آدم رو ، دست رو و لایروبی را باز نموده و گل و لای ، رسوب و جرمها را خارج و داخل دیگ را کاملا تمیز کنید . بایستی سعی شود که داخل دیگ ، کاملا خشک شده و رطوبت آن تا حد امکان گرفته شود . تمامی شیر آلات ورودی و خروجی و تخلیه دیگ و شیر اطمینان را باز کنید . با بکار بردن مواد شیمیایی مناسب می توان دیگ را در حالت خشک نگهداری نمود .

دیگ آبگرم  ،  دیگ آب گرم  ،  دیگ فولادی آبگرم آب گرم  ، بویلر  فولادی ، بویلر آبگرم ، دیگ بخار ، دیگ شوفاژ موتورخانه ، گرمایش ساختمان ، آبگرمکن ، دوستیابی ، عشق ، پمپ  شوفاژ ، تاسیسات مکانیکی ، تهویه بیمارستان ، چیلر ، یونیت هیتر  و فن کوئل ، هواساز ، سالن قارچ ، استخر ، جکوزی ، بخار سونا ،  آب گرم  ، شعله برگشتی ، دو پاس   ، سه پاس ،  دیگ چدنی ،کارخانه رب گوجه وخیارشور ، آبگرم پادگان و خوابگاه ، فیلترشنی ، سختیگیر ، منابع کوئلدار ، سپراتور ، منبع انبساط ، دیگ روغن داغ ، دیگ آب داغ ، دیگ آبداغ ، بوبلر آبداغ ، دیگ استاندارد ، بویلر استاندارد ، بهترین دیگ  ایران  ،  ایران بویلر ، warm water boiler   ، استخر ، کارواش  ،  منبع آبگرم  ،  موتورخانه ،  پمپ  پکیج  ، شوفاژ ، گرمایش از کف ،  گرمایش گلخانه ،  بویلر گلخانه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *